نام كاربري: كلمه عبور:
  متن خبر
حمایت وزارت صنعت از شرکت های دانش بنیان به رشد حوزه فناوری کمک می کند

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، با اشاره به روند مطلوب اجرای تفاهم‌نامه منعقد شده بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: حمایت وزارت صنعت از شرکت های دانش بنیان به رشد حوزه فناوری کشور کمک می کند.


به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر وحید احمدی در نشست مشترک با مدیرعامل و مدیران صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با بیان اینکه تفاهم‌نامه منعقد شده با این صندوق از جمله تفاهم‌نامه‌هایی است که به بهترین شکل ممکن، اجرایی شده است، گفت: خوشبختانه فعالیت‌های صندوق حمایت از صنایع الکترونیک در حمایت از شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد چشمگیر است.


وی افزود: تفاهم نامه وزارت علوم و وزارت صنعت در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان، از تفاهم‌نامه های موفق وزارت علوم است و نشان می‌دهد که چنانچه هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها و نهادها برقرار شود می‌توان انتظار تحول و حمایت از حوزه فناوری کشور را داشت.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با تاکید بر اینکه مسیر فعالیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک "صحا" در حمایت از شرکت های فناور مطلوب است، تصریح کرد: خوشبختانه در هر دو طرف عزم جدی برای پشتیبانی از شرکت‌های فناور وجود دارد و انتظار داریم که صحا منابع حمایتی خود از پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد را تقویت کند.


وی تاکید کرد: باید کارگروه مشترک تشکیل شود تا بتوان اولویت‌های حمایتی را مشخص کرد و سیاستگذاری لازم برای حمایت اثربخش از شرکت‌های فناور صورت انجام شود.


معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: باید برنامه‌ریزی شود تا تمامی استان‌های کشورمان از تسهیلات صحا بهره مند شوند و با هدایت حمایت‌ها به برخی ازحوزه‌ ها بتوانیم شاهد تحول در برخی صنایع پیشرفته در کشور باشیم.


دکتر احمدی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که طراحی سامانه الکترونیکی برای دریافت تسهیلات توسط شرکت‌ها و گزارش‌گیری از آن در پیشرفت اقدامات موثرو مناسب باشد.


معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به ضرورت گسترش فعالیت‌های بین المللی پارک های علم گفت: انتظار می رود صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) در زمینه تشویق شرکت‌های مستقر در پارک ها و مراکز رشد به سمت فعالیت‌های بین المللی و صادرات محصولاتشان، حمایت های ویژه ای را برنامه ریزی کرده و در نظر بگیرد.تاريخ درج خبر: 1396/03/24 منبع خبر:


نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط روابط عمومی انجمن در وب سایت منتشر خواهد شد
نظرهائی که حاوی تهمت یا افترا باشد  و یا  غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
نام
ایمیل
نظر*

پست الکترونیک: info@vehtak.com
© 1395

214098